Aktuality

Povinnosti k 31.1.2020 pro všechny, kteří loni prodali, koupili či změnili stav nemovitosti v loňském roce

Publikováno: 18.01.20 03:01

Důležité informace pro ty z vás, kdo jste loni byli prodávající, kupující či ty z vás, kteří jste provedli na své nemovitosti změny. Pokud jste v loňském roce prodali či koupili nebo změnili stav nemovitosti, nezapomeňte, že do 31.1.2020 se vás týká jedna z těchto povinností:

1) pokud jste v roce 2019 koupili nemovitost, vznikla vám zákonná povinnost přihlásit se k Dani z nemovitosti na zdaňovací období 2020. Přihlásit se k dani z nemovitosti jste povinni nejpozději do 31.1.2020.

2) kdo jste podali daňové přiznání již dříve, tj. během roku 2019 a nedošlo u něj k žádné významné změně, nové přiznání na rok 2020 nepodává.

3) na příslušný finanční úřad dle adresy nemovitosti se musejí do konce 31.1.2020 obrátit ti z vás, kteří už ve vlastnictví nemáte nemovitost, protože jste ji v roce 2019 prodali nebo darovali. Protože Katastr nemovitostí není zatím provázaný s finančními úřady, tuto změnu, zda ji již FÚ zaznamenal, ověřte.

4) přiznání musejí podat také ti z vás, u nichž došlo ke změně tzv. "okolnosti rozhodné pro vyměření daně". Může to být přestavba, dostavba, změna zastavěné či užitné plochy, kolaudace stavby, digitalizace, změna výměry nebo parcelních čísel, změna druhu pozemku, stavby a nebo změna rozlohy pozemku nebo prodej jedné z několika vlastněných nemovitostí.

5. kdo z vás má zřízenou datovou schránku, musíte podat přiznání k dani z nemovitosti přes tuto datovou schránku, jinak se může stát, že budou platit poplatek FÚ ve výši 2.000,- Kč. Jen dílčí či dodatečné přiznání nelze posílat přes datovou schránku a je nutné osobně podat na podatelnu FÚ.

Přiznání k dani z nemovitosti můžete podat na každém finančním úřadu přímo na podatelně, úřady si ji mezi sebou posílají.

Poté obdržíte poštovní poukázkou, mailem či datovou schránkou - dle zvoleného způsobu korespondence - podle toho co máte zvoleno - pokyny k platbě.

Pokud byste potřebovali něco vysvětlit, nebo pomoct, můžete mi kdykoliv zavolat.

      

Hledáme novou posilu do týmu

Publikováno: 16.01.20 05:01

Máš rád lidi? Rád pomáháš? Umíš pracovat srdcem? Je podání ruky pro Tebe závazné a Tvoje slovo platí? Jsi zodpovědný? Učíš se rád nové věci? Chceš být pánem svého času? Chceš být součástí zkušeného realitního týmu?

Pokud jsou Tvé odpovědi na otázky ANO, hledáme možná právě Tebe! Je jedno, ještli máš nebo nemáš zkušenosti v realitách. Důležité je, že víš, že to dělat chceš. A my Tě rádi všechno naučíme, co umíme Ti předáme a budeme Ti pomáhat!

Lenka Maděřičová, ředitelka společnosti, certifikovaný realitní makléř ISO 17024, 14 let zkušeností

Lenka Maděřičová, ředitelka společnosti, certifikovaný realitní makléř ISO 17024, 14 let zkušeností

Zavolej nám nebo napiš, moc se na Tebe těšíme!

Zavolej nám na tel. +420 733 679 932 nebo napiš na info@realsantreal.cz, moc se na Tebe těšíme!

Lenka Maděřičová, ředitelka společnosti

 

Jaké máme novinky v realitách?

Publikováno: 10.01.20 02:01

Jaké máme novinky v realitách?

 Byl podepsán (za mě KONEČNĚ !!!) Zákon o realitním zprostředkování prezidentem. Podotýkám, že v zahraničí realitní makléř licenci bez vzdělání nebo praxe prostě nedostane. U nás to tak zatím bohužel nebylo.
Ve své praxi i na školeních jsem se setkala s různými typy makléřů. Dokonce nedávno na školení právě o tomto zákoně mi jeden nejmenovaný makléř nejmenované realitní kanceláře sdělil, že vzdělání - certifikace - dá moc práce, to se mu už nechce, že úschova je drahá, tu se mu platit nechce a ani na to nemá, nechce mít ani kupní smlouvy od právníka, protože je to taky drahé a šetří, trvat na písemné zprostředkovatelské smlouvě, proč je pro všechny důležitá pořádně a všem vysvětlit, dá taky moc práce. Chudák pak klient (prodávající či kupující - to je jedno), když si vybere takového makléře...kde a jak bude mít jistotu, že má právě s takto se chovajícím makléřem prodáno, jak nejlépe to šlo?

Takže: Co "NOVÉHO" tedy Zákon o realitním zprostředkování přináší?
( PS: Za mě nového nic, co jsem dosud neměla nebo nedělala.)

- bude zpřísněná úschova peněz - bezpečná úschova je podmíněná konkrétním procesem - pro mě standard
- bude zpřísněno, kdo může dělat realitního makléře - bude se jednat o činnost vázanou na vzdělání nebo praxi - mám certifikát ISO, recertifikaci po 3 a 5 letech, praxi 14 let - můj standard
- smlouva o zprostředkování s nastavenými podmínkami prodeje musí být vždy písemná - co je psáno to je dáno - pro mě standard - obě strany ví, co bude, kdy, jak a za kolik.

Takto to má nastavené celá kancelář Realsant Real se svými makléři. Pro nás Zákon o realitním zprostředkování vůbec nic nemění. Kdo to může řešit, jsou právě ti, co se učit nechtějí a není a ani nebyl pro ně klient a jeho zájem na prvním místě jako je standard u nás.

                   

                                                                   

                                                                     

Novoroční přání

Publikováno: 17.12.19 03:12

Moc rádi Vám přejeme ten nejhladší průjezd do nového roku!

Nejsme žádní herci, jak na nás kouká oko kamery, někdo z nás zatuhne (já (Lenka...)...), ale máme to o to víc od srdce!

 Naše přání pro Vás - podívejte se ZDE.

Takhle vznikalo naše video, podívejte se...

 Besinka pomáhá kameramanovi Radkovi.

Učíme se texty Učíme se texty.

 Zastrčit břicho, upravit oblek...

 Legrace musí být.

Hledáme posilu do týmu

Publikováno: 27.08.19 02:08

Máš rád(a) kontakt s lidmi a chceš dělat velké věci?

Hledáme fajn lidi do našeho týmu.
Nabízíme skvělé podmínky pro každého budoucího makléře.
Realsant Real uskuteční tvůj sen – poctivost, úsilí a radost.
Realsant Real ví, že pokud chceš prodat nebo koupit pozemek buduješ tak něco nového a aby se sny staly skutečnými, musíš je prožít zevnitř.
A ty můžeš růst s námi.
Přidej se do týmu Realsant Real. 

Jsme Realsant Real a plníme vaše sny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Ochrana osobních údajů a Obchodní podmínky.
OK