Jaké máme novinky v realitách?

Publikováno: 10.01.20 02:01

Jaké máme novinky v realitách?

 Byl podepsán (za mě KONEČNĚ !!!) Zákon o realitním zprostředkování prezidentem. Podotýkám, že v zahraničí realitní makléř licenci bez vzdělání nebo praxe prostě nedostane. U nás to tak zatím bohužel nebylo.
Ve své praxi i na školeních jsem se setkala s různými typy makléřů. Dokonce nedávno na školení právě o tomto zákoně mi jeden nejmenovaný makléř nejmenované realitní kanceláře sdělil, že vzdělání - certifikace - dá moc práce, to se mu už nechce, že úschova je drahá, tu se mu platit nechce a ani na to nemá, nechce mít ani kupní smlouvy od právníka, protože je to taky drahé a šetří, trvat na písemné zprostředkovatelské smlouvě, proč je pro všechny důležitá pořádně a všem vysvětlit, dá taky moc práce. Chudák pak klient (prodávající či kupující - to je jedno), když si vybere takového makléře...kde a jak bude mít jistotu, že má právě s takto se chovajícím makléřem prodáno, jak nejlépe to šlo?

Takže: Co "NOVÉHO" tedy Zákon o realitním zprostředkování přináší?
( PS: Za mě nového nic, co jsem dosud neměla nebo nedělala.)

- bude zpřísněná úschova peněz - bezpečná úschova je podmíněná konkrétním procesem - pro mě standard
- bude zpřísněno, kdo může dělat realitního makléře - bude se jednat o činnost vázanou na vzdělání nebo praxi - mám certifikát ISO, recertifikaci po 3 a 5 letech, praxi 14 let - můj standard
- smlouva o zprostředkování s nastavenými podmínkami prodeje musí být vždy písemná - co je psáno to je dáno - pro mě standard - obě strany ví, co bude, kdy, jak a za kolik.

Takto to má nastavené celá kancelář Realsant Real se svými makléři. Pro nás Zákon o realitním zprostředkování vůbec nic nemění. Kdo to může řešit, jsou právě ti, co se učit nechtějí a není a ani nebyl pro ně klient a jeho zájem na prvním místě jako je standard u nás.

                   

                                                                   

                                                                     

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Ochrana osobních údajů a Obchodní podmínky.
OK